Wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa w piłce nożnej w Katarze, a duży odsetek facetów z fascynacją odlicza przyszłe dni. W sieci internetowej tworzy się fala wypowiedzi dotyczących tego, która drużyna wygra sportowe igrzyska, a która ma na to niewielkie prawdopodobieństwo. Nie braknie również docinek względem różnorodnych kopaczy. Czy rewelacyjne historyczne wydarzenie zapewni fanatykom piłki nożnej wyraziste odczucia?

Osobliwość mistrzostw świata

Obecne mistrzostwa będą wielce zjawiskowe, mimo dużej ilości mistrzowskich turniejów piłki nożnej, które aktualnie miały miejsce. Pierwszy raz w całym cyklu organizowanych mistrzostw, mecze między drużynami odbywać się będą na obszarze Bliskiego Wschodu, a ponadto po raz pierwszy w państwie wyznania islamskiego. Pora kalendarzowego roku również okazuje się specyficzna, bo wydarzenie wydarzy się w okresie jesieni. Jest to zarazem finalny mundial, gdy występować będą tylko 32 składy piłkarskie, albowiem na następnym tego typu zgromadzeniu sportowym, liczba składów piłkarskich powiększona zostanie do 48 drużyn zakwalifikowanych.

Nieprzychylne opinie społeczeństwa piłkarskiego

Zbliżające się zawody piłkarskie są nieco bardziej kontrowersyjne od swoich poprzednich wersji. Pojawiają się przekonania, iż wybór kraju, w którym zawody mają mieć miejsce, zawierał tło korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w piłkarskich środowiskach dostrzegalne jest ogromne wzburzenie. Wokół turnieju bez końca włóczyło się widmo afer, lecz czara goryczy przelała się, gdy na światło dzienne wyszło, że w trakcie budowania boisk i całego zaplecza, zmarła ogromna liczba pracowników, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednak nie przyhamowało olbrzymiej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego ważnego wydarzenia dla gospodarza, którym jest Katar.

Która drużyna podniesie puchar?

Mimo dużej niechęci aniżeli zachwytu wobec gospodarza mistrzostw, i tak miliony osób biorą aktywny udział w procesie, stawiając na przeróżne drużyny do wygrania całego turnieju. Najczęściej typowanymi faworytami do zwycięstwa w turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zbioru tego dodaje się również drużyny Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na mistrza turnieju musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz